Projekt realizujemy, aby wzmocnić potencjał i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.
Zadanie planowane w projekcie obejmuje:
nabycie środków trwałych: hydrauliczna prasa krawędziowa (1 szt.), hydrauliczne nożyce gilotynowe (1 szt.), wycinarka laserowa (1 szt.), giętarka trójwalcowa do rur i profili (1 szt.), walcarka do gwintów (1 szt.), przecinarka taśmowa (1 szt.), wózek widłowy (1 szt.).
Celem projektu jest rozwój działalności firmy (w tym konkurencyjności) poprzez wprowadzenie innowacji produktowej - 1 szt. (efektu prac B+R), dywersyfikacja działalności (uruchomienie innowacji dotychczas nieprodukowanej w przedsiębiorstwie), a także zwiększenie liczby miejsc pracy
(o 2 EPC). Innowacją produktową zaimplementowaną w projekcie jest system konstrukcji np. hali, wiat i carportów o zredukowanej pracochłonności montażu (innowacja w skali krajowej). Projekt stanowi odpowiedź na potrzebę rynku, jaką jest uproszczenie i zoptymalizowanie procesu montażu konstrukcji np. hal, wiat, carportów itp. W uwarunkowaniach rynkowych proces montażu tych konstrukcji oparty jest o wysokokwalifikowanych montażystów, operatorów zwyżek, dźwigów itd. Im prostsza konstrukcyjnie i technologicznie (a tym samym tańsza w wytworzeniu) jest struktura konstrukcji), tym wyższa jest pracochłonność montażu.
Grupy docelowe:
1. Deweloperzy: firmy, które inwestują w budowę np. hal, wiat lub carportów, mogą znaleźć ten innowacyjny system atrakcyjnym ze względu na potencjalne oszczędności czasu i kosztów związanych z montażem.
2. Firmy budowlane: firmy zajmujące się budownictwem i montażem konstrukcji mogą być zainteresowane tym systemem jako narzędziem do zwiększenia wydajności i efektywności swojej pracy.
3. Firmy produkcyjne poszukujące rozwiązań umożliwiających poszerzenie powierzchni produkcyjno-magazynowej.
Wartość projektu: 4 345 510,65 PLN
Wartość wkładu z Funduszy Europejskich: 2 487 761,21 PLN
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie